Boyu uzun göstermek için ne yapmalı?

Kısa boyu, kıyafetlerle uzun göstermek mümkün mü? Boyu uzun gösteren kıyafetler veya aksesuarlar nasıl olmalı? Kadınların, genç kızların, minyonların boyunu uzun göstermek için nasıl giyinmeleri gerekir? Tüm bu sorulara bir seferde cevap bulacağınız bir yazıyı paylaşacağım sizinle.

Minyon olmanın avantajları hep vardır. Örneğin, her zaman gerçek yaşınızdan daha genç görünürsünüz. Ancak bazı dezavantajları da vardır: Giysilerinizi ve aksesuarlarınızı dikkatlice seçmezseniz, yanlış bir kombinasyonla olduğunuzdan daha da kısa gözükebilirsiniz.

İşte boyu uzun gösteren kıyafetler nasıl olmalının cevabı. Hadi başlayalım…

Boyu uzun gösteren kıyafetler nasıl olmalı ?

1) Üstler ve etekler

boyu uzun göstermek için
Boyu uzun gösteren kıyafetler

Daha çarpıcı görünmek için doğru oranları korumayı unutmamalısınız. Kıyafet seçiminiz bunda önemli bir rol oynar. Üstünüze giydiğiniz tişört ya da bluzu eteğin üzerine bolca bırakmak, vücudunuzu ikiye bölerek bacaklarınızı “kısaltırken”, gövdenizi daha kalın ve daha uzun gösterir. Üst kısmı eteğin içine sokmak her zaman daha iyidir, çünkü bu, belinizi vurgulayacak, bacakları “uzatacak” ve genellikle figürünüzü daha kırılgan ve ince yapacaktır. Diğer bir seçenek de beli açık bırakan bir üst ve etek giymektir.

2) Kemerler ve ayakkabılar

kısa boyu uzun göstermek için
Boyu uzun gösteren kıyafetler

Ayak bileğinden kayışlı ayakkabı veya sandalet giymeyi seviyorsanız, kayışların teninizin tonuna yakın olduğundan emin olun. Ayakkabılar söz konusu olduğunda, zıt / karşıt renkler veya geniş kayışlar bacaklarınızın çok daha kısa görünmesine neden olabilir.  Çünkü bacaklarınızın ten renginin üzerinde zıt ve keskin renkteki bir kayış veya çok kalın bir kayış, bacak boyunuzu yatay bir şekilde kayış hizasında keser ve bacak boyunuz daha kısa görünür.

Ayrıca geniş kemerlerden de kaçınmalısınız. Soldaki fotoğrafta, elbise üzerinde yatay bir çizgi oluşturan ve bundan dolayı da gövdenin daha geniş görünmesini sağlayan bir kemer görüyorsunuz. Halbuki sağdaki resimde tek parça olan elbise daha dikey çizgiler içermektedir. Kemersiz bir elbiseyle ve daha açık renkli ayakkabılarla fark edilir şekilde daha uzun ve ince görünmeniz mümkün.

3) Ceketler ve blazerler

uzun gözükmek için giysiler
Boyu uzun gösteren ceketler

Minyon kızlar veya kısa boylu kadınlar bol ve uzun ceketler, takım elbise veya blazer giymemelidir. Bunlar bacaklarını gözle görülür şekilde kısaltır ve silueti bulanık ve hantal hale getirir. Bol olmayan daha sizi saran, bele kadar ya da biraz altına oturan ceket ve blazer ceketlerin seçilmesi önerilir.

Çantalarınızı seçerken de dikkatli olmalısınız. Kısa boylu hanımlar için en iyi seçenek, genişliği 27-28 cm’i geçmeyen küçük bir çantadır. Şu anda moda olan büyük alışveriş çantaları, genel imajınızı daha hantal hale getirebilir. Sırt çantalarını tercih ediyorsanız, onlar da küçük ve düzgün geometrik şekillere sahip olmalıdır.

4) Hırka– boyu uzun gösteren kıyafetler

hırka uzun boylu kısa boylu
Uzun gösteren dar hırkalar

Uzun hırkalar, yüksek topuklu ayakkabıların yardımı olmadan boyunuza birkaç cm katmak için kolay bir çözüm sunar. Bu tür giysiler, boyunuzu gözle görülür şekilde uzatan ve çok önemli olan kesintisiz dikey çizgiyi oluşturmak için mükemmel bir iş çıkarır. Elbette, hırkalarınız çok bol olmamalı ve geniş cepler gibi dikkat çekici derecede büyük ayrıntılara sahip olmamalıdır.

5) Elbiseler – boyu uzun gösteren kıyafetler

uzun boylu gösteren erkek kıyafet
Boyu uzun gösteren elbiseler

Bol elbiseler uzun kadınlarda güzel görünebilir ancak kısa boylu minyon kızlar tarafından giyildiğinde, bu tür eşyalar giyenin vücudunu yere “bastırıyor” gibi görünerek silueti ve özellikle bacakları kısaltır. Öte yandan, bele oturan elbiseler minyon kadınlara çok yakışıyor, doğru oranlar veriyor ve silueti yukarı doğru “uzatıyor”.

6) Renklerdeki Kontrastlık

zıt renkler kısa
Uzun gösteren uyumluluk

Üst ve alt giysiler arasındaki kontrastlık ve zıt renkler, vücudu ikiye bölerek boyunuzun kısalığını vurgulayan belirgin bir yatay sınır çizgisi oluşturur. Buna karşılık, tek renkli veya birbirine yakın renkli setler, silueti belirgin şekilde uzatır. Bu arada parlak renkli giysilerin kişiyi olduğundan daha kilolu gösterdiğini sakın unutmayın. Fotoğraflarda, farklı renkteki aynı sweatshirt (soldaki) biraz daha büyük görünüyor.

7) Kot pantolon ve üstler

boyu uzun gösteren giysi
Uzun gösteren kot pantolonlar

Düşük belli kotlar kısa boyu daha da kısa gösterecektir. Çünkü bacak boyunuz kotun uzunluğu kadar görünecektir. Kot pantolonlarda mümkün mertebe yüksek belli olanları tercih edin. Böylelikle bacak boyunuz olduğundan uzun görünecektir. Beli açık bir üst, kısa boylu kadınlar için mükemmel bir seçimdir. Bunu yüksek belli kotlarla birleştirmek bacakları önemli ölçüde uzatmaya yardımcı olur.

 

Kaynak: 1

camekanS size şunları da öneriyor…

♥ Daha Genç Gösteren Saç Modeli İçin 6+Püf Noktası!

♥ Sizi Gerçekten Genç Gösterecek 10 Kolay İpucu!

Aynı kategorideki diğer yazılar için buraya basın

Anasayfa

 

Abone olmak ister misiniz?

Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Sanırım bir yanlışlık oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz