Uzun yaşam var – demans yok

Akıllı kadınlarla evlenen erkekler daha mı uzun yaşıyor? Demans (Alzheimer) olmuyorlar mı? Bununla ilgili olarak yapılan bazı araştırmalar var. Erkeklerin ideal eş olarak hayal ettikleri kadınlar genellikle hep çok güzeldirler. Acaba zeka, bir kadında en çok aranan özelliklerden birisi mi?

camekanS Medya Vitrini bu konuyla ilgili olarak beklenmedik ve de ilginç bir sonuca ulaştı ve bunu sizinle de paylaşmak istiyor.

demens nedir
Akıllı Kadınlarla Evlenen Erkekler Uzun Yaşar Mı?

Güçlü bir zekaya sahip olmak, bir insanın kişisel kalitesi içerisinde oldukça değerli bir vasıftır. Bu kalite bir kadında mevcut olduğunda, eşine ne tür faydaları olduğunu duyduğunuzda eminim şaşıracaksınız.

Yapılan araştırmalar, akıllı kadınlarla evlenen erkeklerin daha uzun yaşadıklarını ve de demans (Alzheimer) hastalığına daha az yakalandıklarını göstermektedir. Bu araştırmalarda tek yumurta ikizleri üzerinde uzun süreli bazı testler yapılmış ve eşinin zeka seviyesi daha güçlü olan erkeğin daha sağlıklı olduğu, daha uzun yaşadığı ve de erken bunama belirtilerinin daha az olduğu tespit edilmiş.

demans alzheimer nedir
Zeki kadınlarla evlenen erkekler uzun yaşar mı?

Bulmaca çözmeyin zeki kadınla evlenin

Araştırmacılar, aynı zamanda akıllı kadınlarla evlenen erkeklerin daha mutlu olduğunu ve bunun da dolaylı olarak sağlığını ve entelektüel yeteneklerini de etkilediği şeklinde sonuçlara ulaştıklarını belirtiyorlar. Alzheimer hastalığına yakalanmamak için genellikle insanların bulmaca çözdüklerini görürüz. Çünkü bulmacaların beyni zihinsel olarak uyardıklarını biliyoruz. Bu nedenle, zihninizi sürekli olarak uyaran hayat arkadaşınızın bilişsel yetenekleriniz üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini varsaymak mantıklıdır.

demans nedir alzheimer
Alzheimer olmamak için akıllı bir kadınla evlenin

Zeki kadınlarla evli olan bazı erkeklerin beyin taramalarında aslında fiziksel olarak zayıf denebilecek bir yapıları olmasına rağmen, herhangi bir zihinsel sağlık sorunu yaşamadıkları görülmüş. Hem bilinçleri ve zihinsel yeteneklerine hem de yeterliklerine tamamen güven duyuyorlardı.

Aberdeen Üniversitesi’nde Akıl ve Ruh hastalıkları profesörü olan Lawrence Whalley, “Bir erkeğin daha uzun bir hayat yaşamak istiyorsa, yapması gereken, akıllı bir kadınla evlenmek. Bunamaya karşı zekâdan daha iyi bir tampon yoktur.” dedi.

Stockholm Üniversitesi: “Akıllı kadınlarla evlenen erkekler daha uzun yaşıyor” demans

Aynı konu üzerinde İsveç’te Stockholm Üniversitesi’nde 39-50 yaş arası 1.5 milyon evli çift üzerinde yapılan araştırmada, erkeklerin evlendikleri kadınların eğitim seviyesinin yaşam sürelerine etkisi incelendi. 13 yıllık araştırmaya göre akıllı ve eğitimli kadınlarla evlenen erkeklerin, diğerlerine kıyasla daha uzun yaşadığı tespit edildi. Bilimsel çalışmanın raporunda, “Akıllı kadınlar evin sorumluluğunu, erkeklere göre daha fazla alıyorlar. Bunun sonucu olarak kadının eğitimi ailenin yaşam stilini de doğrudan etkiliyor, örneğin yeme içme alışkanlıkları gibi” ifadelerine yer verildi.

demans alzheimer
Akıllı kadınlarla evlenen erkekler uzun yaşar

Özet olarak, akıllı kadınların sağlıklı yaşam tarzını daha iyi anladıkları ve farkındalıkları daha yüksek olduğu için, çiftlerin yaşam kalitesini de etkilediği sonucu ortaya çıkmıştır. Daha kaliteli bir yaşam süren erkeğe ise, sağlığı ve yaşam ömrü için endişelenmek yerine, sadece kafasında azalan saçlar için endişelenmek kalacaktır. 🙂

 

Kaynak: 1, 2, 3

camekan’S size şunları da öneriyor

Hanımlar! Hem Doğal, Hem Ucuza Güzelleşin – 7 Kolay Tarif

Zara Modellerinin İlginç Pozları! Ocağın Üzerine Niye Çıktı?

 Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? 2 Doğal Yöntem

Kadın kategorisindeki diğer yazılar için buraya basın

Anasayfa

Abone olmak ister misiniz?

Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Sanırım bir yanlışlık oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz