Sizi daha genç gösterecek saç modelini keşfedin

Daha genç gösteren saç modeli hangisi, genç gösteren saç renkleri neler, genç gösteren saç kesimleri nasıl olmalı? Bunun gibi sorulara cevap arıyorsanız tam da doğru yerdesiniz.

Saç stilistlerinin de onayladığı gibi bir kadının saç stili, daha genç görünmesini sağlayacak uyumlu bir görüntü oluşturmada çok önemli bir rol oynar.

Bu nedenle camekanS olarak en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacak bazı pratik ve uygulaması kolay tavsiyeler derledim. Sizi daha genç gösterecek olan modeli, rengi, uzunluğu, hacmi ve daha bir çok püf noktası için okumaya devam edin. Bu yazıyı okumadan yeni saç stilinize karar vermeyin derim.

1) Saç kesimi

Genç gösteren saç modeli hakkında en önemli olan şey saçınızın kesimidir. Saç kesimi stilleri söz konusu olduğunda, kendinizi daha genç göstermenin en iyi yolu, kat kesimi saç modelleridir. Yüz ve boyunu çevreleyen modeller, düzensiz stiller veya kademeli kesimler her zaman düz saç kesimlerine göre sizi daha genç gösterecektir.

daha genç gösteren saç modelleri
© brightside.me/

2) Renk

Genç gösteren saç renkleri ile ilgili olarak kesin olan bir şey var. Açık renkli saçın, gençleştirici bir etki yarattığı doğrudur – bu, saç şekillendirmenin temel kurallarından biridir. Ancak doğru tonu seçmeye dikkat etmelisiniz. Saçınızı doğal renginden iki veya üç tondan daha açık yapmamanız önerilir. Ayrıca, gözünüzün ve cildinizin rengine göre gölgelendirme (saç aralarına birkaç ton açık saç demetleri) seçmeyi unutmayın. Radikal imaj değişikliği istemeyen kadınlar için tavsiyemiz, saçların aralarına birkaç ton daha açık saç demetleri veya ışıltılar katmaktır. Bu, cildinize ışıltı verecek ve genel görüntünüze hareket katacaktır.

genç gösteren saç modeli
© brightside.me/
genç gösteren saç rengi
© brightside.me/

3) Uzunluk

Kısa saç, aktif bir yaşam tarzı ve gençlikle ilişkilidir, bu nedenle yaşlandıkça saç kesiminiz de kısalacaktır. Ancak aşırılıklardan kaçmak gerekir – ultra kısa saç stilleri yüzünüzün ovalini vurgulayacağından bu kaçınılması gereken bir saç boyudur. En iyi seçenek, çeneyle boynun orta seviyesine kadar değişen uzunlukları seçmektir.

uzun ve kısa saç modeli
© brightside.me/

Bir de yüzünüze uygun saç uzunluğu için bazı ölçümler de söz konusudur.

Yatay olarak çenenizin altına bir kalem yerleştirin, ardından kulağınızın altına dikey olarak bir cetveli yerleştirin.

hangi yüz şekline hangi boy saç gider
© brightside.me/

Kulak memenizin altından kurşun kalemle cetvelin kesiştiği noktaya kadar olan mesafeyi ölçün. Bu yükseklik 5,7 cm den azsa, yüzünüz kısa saç için daha uygundur. 5,7 cm den fazlaysa yüzünüzde uzun saç güzel duracaktır.

Saç uzunluğu ile ilgili bu iki bilgiyi harmanlayıp artık siz karar verin.

kısa mı uzun saç mı
© brightside.me/

4) Hacim – genç gösteren saç modeli

Seyrek ve zayıf saçlar bizi daha yaşlı gösterir, bu yüzden saç stilinizi hacimli hale getirmek en iyisidir. Ancak, her zaman abartmamaya dikkat etmelisiniz. Çok fazla kabarık ve hacimli saçlar, görüntünüze birkaç istenmeyen yıl ekleyebilir. Doğru hacim, doğal ve göze çarpmayacak şekilde görünmelidir. Bunu, katmanlı saç kesimi ve hafif dalgalı bir saçla başarabilirsiniz. Ayrıca saç spreyi uygulayarak da saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz, tabii ki ölçülü kullanmayı unutmayın.

genç gösteren saç modeli
© brightside.me/

5) Kâkül

Genç gösteren saç modeli için en önemli tavsiyelerden biri de kâkül tabii ki. Kâkül, görüntünüz için çok gençleştirici olabilir – alnınızdaki kırışıklıkları gizler ve gözlerinizi öne çıkarır. En uygun çözüm, yapılandırılmış orta kalınlıkta perçemler kullanmaktır. Kâkülün çok kalın ve düz olması, yüzünüzün gözle görülür şekilde daha kısa ve tombul görünmesine neden olabilir.

gençleştiren saç modelleri
© brightside.me/

6) Saç Ayırımı – genç gösteren saç modeli

Daha genç gösteren saç modeli istiyorsanız saçınızı ortadan ayırmayın. Ortadan keskin bir şekilde ayrılmış saç, görünüşünüze sertlik katarak sizi gözle görülür şekilde daha yaşlı kılar. Farklı seçenekleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin, saçlarınızı bir tarafa ayırmak, gözlerinizi daha büyük ve daha anlamlı gösterecektir. Saçınızı geriye doğru tarayarak veya zikzak şeklinde şekillendirerek uygulamayı deneyin. Bu hem görüntünüzü yumuşatacak hem de hacim katacaktır.

genç gözüken saç stilleri
© brightside.me/

– Günlük stil

Dümdüz ve aşırı sıkı bir şekilde toplanmış saçlar görünümünüze birkaç yıl ekleyebilir. Saçınızı atkuyruğu yapmak istiyorsanız, yüzünüzün yanlarında birkaç gevşek saç teli bıraktığınızdan emin olun ve saçınızı çok sıkı bağlamayın. Günlük saç stilinizde saçınızı toplamak istiyorsanız, saçınızı daha gevşek bir şekilde toplamanızı ve hafifçe kıvırarak dikkatsiz bir rahatlık izlenimi yaratmanızı öneririz. Saçlarınızı açık olarak kullanmayı tercih edenler ise, hafif dalgalandırarak veya asimetrik saç kesimi ile genç ve doğal görünebilirler.

genç gösteren saç
© brightside.me/

– Akşam saçları

Akşam dışarı çıkmaya hazırlanırken, saçlarınızı geriye tarayarak ve kabartarak retro tarzı stillere hayır deyin. Diğer saç modellerinde olduğu gibi, bir akşam saç modeli de her zaman doğal görünmelidir. Dahası, ara sıra eğlenceli bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Örgüyü modern bir dokunuşla çok da güzel bir saç modeliyle bütünleştirebilirsiniz.

gece saç modeli abiye
© brightside.me/

Ve son olarak, genç gösteren saç modeli için bazı ek tavsiyeler:

  • Saç spreyleri gibi saç şekillendirme ürünlerinin aşırı aktif kullanımı kaçınılmaz olarak sizi daha yaşlı gösterir. Bu kural, hem akşam hem de gündüz saçları için geçerlidir.
  • Saç aksesuarları kullanıyorsanız, bunların kaliteli olduğundan emin olun. Süslü plastik tokalar, taraklar, çocuk saç tokası veya kadife bantlardan kaçının.
  • Saçınızı kıvırırken büyük rulolu makinelerden veya bigudilerden yararlanın. Küçük bukleler görünüşünüze canlılık katabilir, ancak bu yalnızca 25-30 yaşın altındaysanız işe yarar.
  • Tüm bu şekillendirme teknikleri ancak sağlıklı ve bakımlı saçlara uygulandığında gerçekten yararlı olabilir. Saçlarınıza gereken bakımı, şu yazımda belirttiğim “evde kolayca yapabileceğiniz organik saç maskeleri ile yapabilirsiniz.

 

Kaynak: 1

♥ Sizi Gerçekten Genç Gösterecek 10 Kolay İpucu!

♥ Hanımlar! Hem Doğal, Hem Ucuza Güzelleşin 7 Kolay Tarif

♥ Evde Kolayca Yapabileceğiniz Organik Saç Maskeleri 6 Maske

Aynı kategorideki diğer yazılar için buraya basın

Anasayfa

Abone olmak ister misiniz?

Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Sanırım bir yanlışlık oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz