bir kalıp sabun
Huysuz bacak sendromu

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir?

Pek çoğunuz Huzursuz Bacak Sendromu (Huysuz bacak, huzursuz ayak) hastalığını duymuşsunuzdur. Bu, yaygın olarak görülen sinir sistemi hastalıklarından bir tanesidir. Bu hastalıktan muzdarip kişiler geceleri uykuya dalmakta zorlanırlar. Öyle ki rahatsızlık hissi duydukları bacak veya bacaklarını kesip atmak gelir içlerinden. Çoğunlukla kalkıp yürüyenler bacaklarını sürekli hareket ettirenler olur. Bu rahatsızlığın belirtileri içerisinde; bacaklarda sürekli olarak bir hareket ettirme hissi, karıncalanma ya da yanma hissi, gece saatlerinde artış gösteren ağrı ve rahatsızlık hissi, istemsiz seğirmeyi saymak mümkündür. Bu sendromu yaşayan kişi için gerçekten çok rahatsız edici bir durumdur ve uykuya dalmakta zorlanabilirler.

Çözümü Çok Kolay

Bunun için çok basit bir çözümümüz var. İlk başta kulağa biraz garip gelebilir, ama işe yaradığını söyleyebiliriz. Huzursuz Ayak Sendromu kaslarınızın asitlenmesinden kaynaklanır ve bunu düzeltmek için aside karşı koyacak bir şeye ihtiyacınız vardır. Asitlenmeye karşı en etkili olan şeylerden biri de sabundur.

Huzursuz bacak sendromu
Huzursuz bacak sendromu

Sabun Mu? huzursuz bacak sendromu

Evet yanlış duymadınız, bildiğimiz sabundan bahsediyoruz. Çarşafınızın altına, ayaklarınızın yakınına bir kalıp saf sabun koyun. Bir süre sonra huzursuzluk hissinizin bacaklarınızdan kaybolduğunu fark edeceksiniz. Yaklaşık 1 saat sonra etkiyi hissetmeye başlayacaksınız. Uzun vadeli bir etki oluşturmak istiyorsanız, sabununuz her gün çarşafın altında durmaya devam etsin.

 

Kaynak:1

Beğeneceğinizi düşündüğüm diğer yazılar

 Kolesterole Son! Tüm Dünya Kullanıyor, Siz de Kullanın! Kişniş Mucizesi

♥ Ketojenik Diyet’in Epilepsi, Kanser ve Zayıflamaya Etkisi

♥ Çocuklarda Mide Bulantısı Neden Olur? Ne Yapılır?

Sağlık kategorisi altında yer alan diğer yazılar için buraya basın

Anasayfa

 

Abone olmak ister misiniz?

Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Sanırım bir yanlışlık oldu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz