WhatsApp’ta Mavi Tik Olmadan Mesaj Okuma (Okunduyu Kapatmadan)

  0
  10205
  WhatsApp'ta mesaj okuma
  WhatsApp'ta mavi tik olmadan mesaj okuma

  WhatsApp’ta okundu bilgisi kapanmadan mavi tik nasıl engellenir?

  WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma, okundu bilgisini kapatarak mümkün. Ancak okundu bilgisi kapatmadan yani tüm mesajlarda değil sadece istediğiniz bir mesajın mavi tike dönüşmesine nasıl engel olunur?

  Mesajlardaki mavi tikler gerçekten çok kullanışlıdır. Attığınız mesajın karşı tarafça okunup okunmadığını anlarsınız. Ancak çoğu insanın onlarla başı derttedir. Çünkü bazıları bu mavi tik olayını devre dışı bırakabiliyor.  Yani sizin mesajınızı okuduğu halde size mavi tik bildirimi gelmiyor. Siz de okuyup okumadığını merak edip durursunuz.

  Bir de bunun tersi durum söz konusu. Size gelen bir WhatsApp mesajını karşı tarafa mavi tik gitmeden nasıl okursunuz? Bu özelliği iptal edebilirsiniz tabii ki ama bu durumda siz de karşı taraftan gelen mesajların mavi tikini göremezsiniz. Tüm mesajlar için mavi tiki kapatmak isteyenlere bu işlemin de adımlarını yazıyorum. WhatsApp’tan Ayarlar/Hesap/Gizlilik/Okundu Bilgisi butonunu işaretleyip kapatın.

  WhatsApp amblemi ve mavi tik
  WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma

  WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma (okundu bilgisini kapatmadan)

  Ancak biz WhatsApp’ta bir mesajı mavi tike dönüşmeden ve okundu bilgisini iptal etmeden yani sadece bir mesajın okundusunun gitmesini istemiyorsak ne yapacağız? WhatsApp harika bir iletişim aracı, ancak bir mesajı okuduğunuzda onu farklı ve daha uygun bir zamanda cevaplamak isteyebilirsiniz. Karşı tarafa mavi tik gittikten sonra WhatsApp ortağınız neden hala yanıt vermediğinizi sorar.  Neyse ki, sorunun bir çözümü var.

  Çözüm

  WhatsApp’a girdiniz ve hemen cevaplamak istemediğiniz kişiden mesaj geldiğini gördükten sonra internetinizi geçici olarak kapatın! Hem Wİ-fi bağlantınızı hem de mobil veriyi, yani kendi internetinizi kapatın. Mesajı zaten aldınız, artık mesaja girip rahat rahat okuyabilirsiniz. Korkmayın internetiniz kapalı olduğu için WhatsApp iki gri tik işaretini mavi tiklere dönüştüremeyecektir. Yani mesajı okuduğunuz halde karşı taraf bunu bilmeyecektir. Eğer bu mesajı bu aşamada telefonunuzdan silerseniz, daha sonra internete yeniden bağlandığınızda da tikler karşıya mavi olarak görünmeyecektir. Mesajı silmezseniz siz internete bağlandığınız anda tikler mavi olacaktır. İdeal çözüm!

  mavi tik
  WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okuma

  Bu arada gelen mesajları bildirimlerden okuduğunuzda da mavi tik olmuyor. Bunu da alt bilgi olarak vermiş olayım.

   

  Kaynak: 1

  camekanS size bunlara da bakmanızı öneriyor

  ♥ Hayatınızı Kolaylaştıracak 14 Harika Püf Noktası

  ♥ Hep Gördüğümüz Ama Kullanım Amacını Bilmediğimiz 7 Şey!!

  ♥ 3D Dövme Modelleri Çıldırdı!! Dövme Mi, Gerçek Mi?

  Bu kategorideki diğer yazılar için buraya basın

  Anasayfa

  Abone olmak ister misiniz?

  Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

  Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

  Sanırım bir yanlışlık oldu

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz