Yüzdeki Tüylerimizden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir? Yüzümüzdeki tüylerden tamamen kurtulmak mümkün mü? Yüzdeki tüylerden nasıl kurtuluruz? Tüylerden kurtulmanın doğal yolları neler? Bu sorulara burada cevap bulmaya çalışacağız.

Yüzümüzdeki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak, çoğu kadın için en elzem şeylerden biridir diye düşünüyorum. Bu tüylerin çıkma nedenleri arasında genetik faktörler, aşırı stres, kullanılan ilaçların yan etkisi veya menopoz sonrası hormonal değişiklikleri sayabiliriz. Bazı hanımlarda da tüylerin siyah ama ciltlerinin beyaz olması nedeniyle bu tüylerin daha da çok görünür olmasına neden oluyor. Peki yüzümüzdeki tüylerden kurtulmak mümkün mü? Yüzdeki ayva tüyler evde doğal yöntemlerle nasıl yok edilir? Evde kolayca uygulayabileceğiniz 2 tane maske tarifiyle bu sorundan kurtulacağız.

yüzdeki tüyler nasıl yok edilir
Yüzdeki tüylerin iple alınması sakıncalı

Kadınların yüzdeki tüylerden kurtulmak için birçok alternatif yöntemleri bulunmakta. Epilasyon, laser, ağda, jilet, sarartma yöntemiyle gizleme, iplikle veya cımbızla alma, epilatör veya tüy dökücü kremler gibi yöntemleri sayabiliriz. Ancak bunlardan bazıları maddi olarak çok pahalı yöntemler olduğu gibi, bazıları da sadece geçici çözüm sunuyor bizlere. Bir süre sonra tüylerin yeniden çıktığını görebiliyoruz.

Size şimdi 2 tane mısır unu maskesi tarifi vereceğim. Bu maskeleri düzenli olarak uygularsanız yüzünüzdeki tüylerden ilelebet kurtulabilirsiniz. Ancak çok sabırlı olmanız ve gerçekten aksatmadan uygulamanız gerekir.

yüzümüzdeki tüylerden kurtulmak ince tüyler nasıl yok edilir
Yüzdeki tüylerin cımbızla alınması çözüm değil

Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir?

1. Maske

 Malzemeler

  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı mısır unu
  • 1 adet yumurtanın beyazı

Nasıl uygulanır?

Yukarıdaki 3 malzemeyi bir kapta karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra bu karışımı yüzünüzdeki istenmeyen tüylerin üzerine sürün. 20-25 dakikada kuruyacaktır. Ilık bir suyla yüzünüzü yıpratmadan yavaş ve yumuşak hareketlerle maskeyi yıkayın.

Bu maskeyi haftada 2 defa en fazla 4 kere uyguladığınızda ve düzenli olarak tekrar ettiğinizde yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

yüzümüzdeki ince tüyler doğal yolla biter mi
Yüzdeki ayva tüyleri nasıl yok edilir 1. maske

2. Maske

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı mısır unu
  • 1 çorba kaşığı zerdeçal
  • Islatacak kadar su

Nasıl uygulanır?

Yukarıdaki malzemeleri karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra karışımı tüylerin üzerine uygulayın. Kuruyunca ılık su ile yavaş hareketlerle yıkayın. Bu maskeyi haftada en fazla 1 kez uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde zerdeçaldan dolayı hafif bir sararma olabilir ama kısa zamanda geçecektir, panik olmayın.

Yüzdeki tüyleri yok etmek nasıl yok ederiz
Yüzdeki tüyleri yok etmek için 2. maske

Bu 2 tariften herhangi birini düzenli olarak uyguladığınızda yüzünüzdeki tüylerin doğal yolla yavaş yavaş azaldığını, inceldiğini ve sonunda yok olduğunu görebilirsiniz. Ancak bunun süresi kişinin yaşına, tüylerin kalınlığına veya kök durumlarına göre değişiklik gösterecektir.

Tariflerimizi beğendiyseniz aşağıdaki sosyal medya butonlarından arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

 

camekanS olarak size önerilerimiz

 Bulmaca Çözmeyin, Akıllı Kadınlarla Evlenin! Uzun Yaşayın, Demans Olmayın!

♥ Saçların Hızlı Uzaması İçin -17 İpucu!

♥ Evde Kolayca Yapabileceğiniz 6 Organik Saç Maskesi

Dünya Kadınlar Günü 2020 Teması

Kadın kategorisindeki diğer yazılar için buraya basın

Anasayfa

Abone olmak ister misiniz?

Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Sanırım bir yanlışlık oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz