Yüzdeki lekeleri yok etmenin yolları

Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer? Güneş lekeleri veya sivilce izleri nasıl geçer? Bu soruları cevaplarken pahalı marka ürünlerin isimlerini tabii ki vermeyeceğim. Bütçesi uygun olan alır, ama şunu da belirtmeliyim ki o ürünlerin içeriğinde de aşağıda sayacağım cilt rengini ağartan veya eşitleyen doğal maddeler bulunuyor. Binlerce liranızı bu ürünlere vermek yerine güzel ve sağlıklı bir yüze sahip olmak için, evinizde bulunan malzemeleri kullanarak deneyebileceğiniz pek çok doğal güzellik ipucu var. İşte yüzünüzdeki lekelere karşı uygulayabileceğiniz 6 farklı doğal malzemeli yöntem…

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer
Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer?

Limon ve Salatalık

Yüzünüzün donuk ve cansız görünmesine sebep olan siyah noktalar ve kahverengi lekeler için uygulayabileceğiniz bir kombinasyon da salatalık ve limon suyunun birlikte kullanımıdır.

Nasıl uygulanır: Limon suyunun içerisine salatalık rendeleyin ve 10 dakika bekletin. Karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra durulayın. Bu doğal yüz güzelliği ipucu, düzenli olarak kullanıldığında cilt tonunuzu aydınlatacak ve kusurları hafifletecektir. En güzel yanı ise tüm cilt tiplerine uygun olması!

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer
Yüzdeki kahverengi lekelere kesin çözüm

Domates

Domates, c vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğundan, cildi güzelleştirmek için en uygun olanıdır. Her evde bulunan domatesin suyu, sivilcelerin neden olduğu açık gözenekleri küçültmeye yardımcı olurken aynı zamanda da içinde bulunan doğal büzücü özellikler bu skarları yok etmek için idealdir. Ciltteki koyu lekelere gelince, domateste bulunan yüksek likopen içeriği bu inatçı lekelerin açılmasına yardımcı olur.

Nasıl uygulanır: Cildinize bir domatesin suyuyla masaj yapın. 15 dakika kurumasını bekleyin ve ardından su ile yıkayın. Bu rutini on beş gün boyunca takip edin ve sonucu görünce şaşıracaksınız.

Yüzdeki lekeler için maske evde
Ciltteki lekeler nasıl geçer?

Aloe Vera yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer

Çoğunuz aloe veranın sivilceleri iyileştiren büyülü özelliklerini okumuşsunuzdur, ancak pek çok insan aloe veranın yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik eden ve lekeleri, yara izlerini iyileştirmeye yardımcı olan polisakkaritler içerdiğini bilmiyor.

Nasıl uygulanır: Aloe vera bitkisinden bir yaprak alın ve alabildiğiniz kadar jeli çıkarın. Şimdi, cildinize sürün ve kurumaya bırakın. Tamamen kuruduğunda su ile yıkayın. Bu doğal jeli bir ay boyunca uygulayın ve lekelerinizin gün geçtikçe hafiflediğini fark edeceksiniz.

Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer
Yüzdeki skar izlerine çözüm yolları

Pirinç suyu

  • Pirinci haşlayın, süzün ve suyunu alın.
  • Soğumasını bekleyin ve küçük bir sprey şişesinde saklayın.
  • Pirinci haşlamadan yapmak isteyenler, pirinci bir gece suda bekletip ertesi sabah suyunu da kullanabilir..
  • 2-3 gün normal oda sıcaklığında gölgede bekleterek mayalanmasına izin verin. Fermente pirinç suyunu sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra ve yatmadan hemen önce yüz spreyi olarak kullanın.
Yüzdeki çillere kesin çözüm yolları
Yüzdeki koyu lekeler nasıl geçer?

Yumurta akı yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer

En kolay bulabileceğiniz malzemelerden olan yumurta, sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda beyaz kısmı cildi eşitlemeye ve koyu lekeleri veya yara izlerini hafifletmeye yardımcı olan doğal enzimler içerir.

Nasıl uygulanır: Bir yumurtanın beyaz kısmını sarısından ayırın. Şimdi, parmaklarınızı veya fırçanızı kullanarak yumurta akını cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda, soğuk suyla durulayın. Bir ay boyunca haftada iki kez yumurta akı sürmek lekelerin kaybolmasını sağlayacaktır.

yüzdeki kahverengi leke nasıl geçer
Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer

Bal yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer

Doğal balın antioksidanları ve antienflamatuar özellikleri, yara izlerini hafifletmeye yardımcı olur.

Nasıl uygulanır: Lekelerin üzerine bir çay kaşığı bal sürün ve soğuk suyla yıkamadan önce yaklaşık on beş dakika bekletin. Bu uygulamaya on beş gün boyunca devam ederseniz, yara izinin kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.

Yüzümdeki lekeleri nasıl geçirebilirim
Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer

 

Kaynak: 1, 2, 3

camekanS‘ın sizin için önerdikleri….

Abone olmak ister misiniz?

Sizi yeni yazılar çıktığında haberdar ederiz.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Sanırım bir yanlışlık oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz